Sıkça Sorulan Sorular

Runners ID Nedir?

Runners ID tüm yarışlar için kayıtların yapıldığı size özel benzersiz koşucu profilinizdir. Runners ID profilinizde Runkara koşu ligi yarışlarındaki tüm siparişlerinize ve katılımlarınıza ulaşabilirsiniz. E-postanızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Runners ID koşu ligi puanlarınızı saymak için önemlidir, bu nedenle bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir. Yarışlara her zaman tek bir profilden katılmak gerekir.

Nasıl Runners ID Alabilirim?

Runners ID için basit bir form doldurarak kayıt olabilirsiniz. Runners ID’nizi gelecekteki bayrak, takım ve tüm yarışlar için kullanabilirsiniz.

Şifremi Nasıl Sıfırlarım?

Şifrenizi unutmuşsanız ve profilinize erişim sağlayamıyorsanız “Şifremi Unuttum” bağlantısını kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. E-posta adresinize köprü içeren bir e-posta gönderildikten sonra bu bağlantıyla Runkara sitesine yönlendirilip yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Yarış İçin Nasıl Kayıt Olurum?

Runners ID’nize giriş yaptıktan sonra istediğiniz yarışı tercih ederek seçim yapabilirsiniz. Kişisel bilgileriniz Runners ID’nizde kayıtlı değilse doldurmanız istenecektir. Önceki kayıt sırasında her şeyi doldurduysanız başka bir bilgi doldurmanıza gerek kalmayacaktır. Kayıtlar yalnızca kayıt tarihinde geçerli olan, organizatörün hesabına tamamen nakit, kart ve banka havalesi yoluyla ödenen tutar ile geçerli kabul edilir. Sipariş oluşturulduktan sonra 10 iş günü içerisinde kayıt ücretinin ödenmesi gerekir. Aksi takdirde kayıt otomatik olarak iptal edilir.

Başka Birisini Yarışa Nasıl Kayıt Edebilirim?

Runners ID’niz aracılığıyla hem kendinizi hem de başka birisini kayıt ettirebilirsiniz. Bir yarışı seçtikten sonra kayıt transfer seçeneğini seçmelisiniz. Başkasını kayıt etmek, kendinizi kayıt etmekle aynıdır. Söz konusu kişinin zaten bir Runners ID’si varsa, e-postasını doldurmanız ve adım adım ilerlemeniz yeterlidir. Bir Runners ID’si yoksa, e-postayı doldurarak o kişi için bir Runners ID oluşturmanız istenecektir. Sipariş daha sonra profilinizde oluşturulacaktır.

Takım Olarak Nasıl Kayıt Olabiliriz?

Süreç, kişisel kayıt ve başkası için kayıt ile aynıdır. Koşmasanız bile her zaman profiliniz üzerinden kaydolmanız gerekir. Bu sayede profilinizdeki siparişlere genel bir bakış atabilirsiniz. Yalnızca Runners ID üzerinden bir sipariş oluşturanlar, yarıştan önceki son salı gününe kadar katılımcıları veya bayrak yarışının konumlarını değiştirebilir.

Aile Koşusuna Nasıl Kayıt Olabiliriz?

Runners ID’nize giriş yaparak katılmak istediğiniz aile koşusunu seçmeniz gerekmektedir. Kendi e-postaları olmayan çocuklar adına kendinizi kaydetmelisiniz veya kayıt yaptırırsanız, Runners ID olmadan adına kayıt yaptırma bölümünü kullanabilirsiniz. Tüm kaydı tamamlayarak ve siparişi onaylayabilirsiniz.

Ödemenin Gerçekleşip Kayıt Olduğumu Nereden Görebilirim?

Siparişi gönderdikten hemen sonra, yeni siparişin ve oluşturulan kaydın onayı e-posta adresinize gelecektir. Tüm siparişlerinizi ve sipariş durumlarını Runners ID profilinizdeki 'Siparişlerim' bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Takım/Bayrak Yarışına Nasıl Kayıt Olunur?

Bayrak yarışı ve takımlar için Runners ID'sini oluşturan ve üyeleri adına kaydeden bir kişi (kayıt sahibi) tarafından kayıt edilir. Tescil ettiren kişi daha sonra siparişin durumunu görebilir ve bayrak/takım yarışı üyelerinin sıralarını değiştirebilir. Kayıt yaptıran kişi için takım üyesi olması şartı aranmaz.

Takım/Bayrak Yarışına Kayıt Olduktan Sonra Nasıl Değişim Yapabiliriz?

Tek yapılması gereken, kaydedenin (siparişi oluşturan kişi) Runners ID hesabında oturum açmasını sağlamak ve 'Siparişlerim'e tıklamak. Siparişlerim kısmında, değiştirmek istenilen üyenin sembolüne tıklanılması gerekir. Adın sağındaki semboller kullanılarak üyeler, bayrak yarışı üyeleri değiştirilebilir. Değişiklikler her zaman yarıştan önceki son salı gününe kadar yapılabilir.

Takım ve Bayrak Yarışı İçin Başlangıç Numarası Almak Mümkün Müdür?

Takım ve bayrak yarışı üyelerinin başlangıç numaraları bireysel alınmalıdır. Alternatif olarak başlangıç paketinin başka bir kişi tarafından alınması mümkündür fakat online üzerinden yetki devri yapılması gerekir.

Başlangıç Numarası Ne Zaman Alınmalıdır?

Kayıtlı tüm katılımcılar başlangıç numarasını Runkara tarafından yarıştan 2 hafta önce toplu olarak ve e-posta ile alacaklardır. Bunun nedeni, katılımcıların sayılarını ve hedef sürelerini öğrendikten sonra başlangıç sayıları atılırsa katılımcıları başlangıç koridorlarına daha iyi bölebilir ve böylece koşmanız için daha iyi koşullar yaratabiliriz. E-posta ile ulaştıktan sonra Expo alanından başlangıç numarasını almayı unutmayınız.

Başlangıç Numaramı Nereden Bulabilirim?

Uygun şekilde kaydını tamamlayan tüm koşuculara yarıştan yaklaşık 2 hafta önce başlangıç numaraları atanır. Herkese başlangıç numarasının atanmasıyla ilgili bilgiler içeren bir e-posta gönderilir. Yalnızca aile koşusunda alanda başlangıç numarası verilme istisnası vardır.E-postayı almadıysanız, Runners ID’nize giriş yaparak 'Yarışlarım' alanında bir başlangıç numaranız olup olmadığını kontrol edin. Bu olmadıysa, muhtemelen siparişinizdeki ödemeyle ilgili bir sorun vardır (eşleştirilmemiş ödeme, tişört için ödenmemiş ek ücret vb.), bu nedenle info@runkara.com.tr adresinden bizimle iletişime geçin.

Numaralı Başlangıç Paketini Nereden Alabilirim? Almak İçin Neye İhtiyacım Var?

Numaralı başlangıç paketi yalnızca Expo alanından alınabilir. Teslim almak için başlangıç numaranızı bilmeniz ve yanınızda fotoğraflı bir kimlik belgesi bulundurmanız gerekir. Expo’nun mekan ve açılış saatleri hakkında bilgiyi yarışın web sitesinden bulabilirsiniz.

Başlangıç Paketimi Başka Biri Alabilir Mi?

Çevrimiçi kimlik bilgileri verilmesi gereken başka bir kişi tarafından başlangıç paketinizi alabilirsiniz.

Hangi Parkurlara Katılabilirim?

Etkinlik, 4 parkurdan oluşmaktadır. Aile koşusu 2,4 km’ye her yaş grubu (18 yaş altı vasi ile birlikte) katılabilmektedir. 5 km Koşusu, yarışı deneyimlemek isteyen herkes için önerilmektedir. 10 km Koşusu, sınırlarınızı zorladığınızı görebilmeniz içindir. 21.1 Km Yarı Maraton, seçkin sporcuların tercih ettiği kendini gerçekten zorlamak isteyenlere uygundur. Kendinize uygun olanı seçerek yarışa kayıt olabilirsiniz.

Geri Sayım Başladı

0
GÜN
:
0
SAAT
:
0
DAKİKA
:
0
SANİYE